Norėdami reguliuoti svetainės teksto šrifto dydį naudokite "CTRL" "+" ir "CTRL" "-" klavišų kombinacijas:
Norėdami padidinti tekstą, spauskite: "CTRL" ir "+" mygtukus.
Norėdami pamažinti tekstą, spauskite: "CTRL" ir "-" mygtukus.

Savanorystė


Reguliariai lankotės Gražutės regioniniame parke? Norėtumėte padėti išsaugoti ir puoselėti teritorijas, kurias dažnai aplankote? O gal ieškote prasmingos veiklos fantastiškame bendraminčių rate? Tuomet kviečiame jus savanoriauti Gražutės regioniniame parke.

Parke nuolat savanoriauja Europos savanorių tarnybos ir būrys vietos savanorių. Kelis kartus metuose organizuojame tarptautines savanorių darbo stovyklas. Džiaugiamės, kad prie aplinkosaugos ir visuomenės švietimo intelektualine veikla prisideda parko savanoriai profesionalai tai mokytoja V.Žilinskienė, prof. A. Jurgaitis ir kt. Visi jie skiria savo laiką, gebėjimus ir energiją parko vertybių puoselėjimui. Kviečiame naršyti Gražutės savanorių dienoraštyje ir sužinosit tikruosius savanorių įspūdžius.
Atsižvelgdami į savanorio lūkesčius, gebėjimus, fizinį pasirengimą ir metų laiką, regioniniame parke siūlome šią veiklą:

  • įvairūs gamtotvarkos darbai (stepinių pievų ir pelkių atkūrimas, pakrančių tvarkymas);
  • pažintinių takų ir trasų priežiūra, gamtos ir kultūros vertybių tvarkymas;
  • ekologinis švietimas (ekskursijų vedimas, pagalba organizuojant aplinkosauginius renginius, žygius, stovyklas;
  • kraštovaizdžio, gyvosios gamtos ir lankytojų monitoringas.
Kas gali būti parko savanoriu?
Mūsų organizacija atvira visiems žmonėms, kurie mėgsta aktyvią ir prasmingą veiklą gamtoje, nori įgyti naujų gebėjimų ir patirties, bei norėtų prisidėti prie parko vertybių išsaugojimo. Maloniai laukiame visų - nes 30 000 hektarų parko teritorijoje veiklos netrūksta visus metus.
Parko direkcija yra parengusi skirtingas savanoriškos veiklos programas tikslinėms grupėms: 13-18 metų vietos jaunimas gali dalyvauti Jaunųjų ekoreindžerių programoje, mokinių grupei ar klasei vietoj tradicinės ekskursijos siūlome išbandyti savanorystės programą mokykloms, o sėkmingos komandos recepto ieškančią įmonę kviečiame rinktis Savanorystės programą verslui.
Kaip mes rūpinamės savanoriais?
Būk ramus, nes savanoriaudamas Gražutės regioniniame parke, būsi įtrauktas veiklą, kuri padės kitiems pažinti ir džiaugtis Gražutės regioniniu parku. Būsi apmokytas ir aprūpintas priemonėmis savanoriškai veiklai atlikti, bei dirbsi su patyrusiais savanoriais ir parko specialistais. Ir žinoma, metų pabaigoje parko direkcija išrenka ir apdovanoja metų savanorį, kurio gali tapti ir tu!
Savanorystės programa „Jaunimo savanorška tarnyba“
"Jaunimo savanoriška tarnyba" suteikia išskirtines sąlygas jauniems žmonėms atlikti savanorystę nepatiriant finansinių rūpesčių. Kiekvienam dalyviui kompensuojamos maitinimo, kelionių, kanceliarinių ir specialiųjų prekių išlaidos, esant poreikiui - apmokamos būsto nuomos išlaidos ir privalomasis sveikatos draudimas. Tai reiškia, jog savanoriauti gali ne tik savo gyvenamojoje savivaldybėje, bet taip pat ir kituose Lietuvos miestuose, taip išbandyti save norimoje srityje ir įgyti profesinės patirties. Daugiau nformacijos čia.
Dėkojame, kad domitės savanoriškos veiklos galimybėmis Gražutės regioniniame parke. Tikimės mūsų svetainėje rasite visus atsakymus į rūpimus klausymus. Jei ne, susisiekite su parko savanoriškos veiklos koordinatoriumi visit@grazute.lt.

Loading...