Jaunųjų ekoreindžerių programa
Jaunųjų ekoreindžerių programa – tai neformaliojo ugdymo principais parengta savanorystės programa 13-18 metų vietos jaunimui. Būti jaunuoju gamtos reindžeriu – yra didelė patirtis, kurios niekados nepamirši!

Ką daro jaunieji ekoreindžeriai?
Visu pirma linksmai ir prasmingai leidžia laiką laukinėje parko gamtoje. Jaunieji reindžeriai nuolat iššūkiauja ir mokosi įveikti kliūtis, išlikti gamtoje bei veikti komandoje. O taip pat patiria tarpkultūrinio mokymosi ir gilina kalbinius gebėjimus bendraudami su Europos savanorių tarnybos savanoriais. Jaunieji gamtos reindžeriai keliauja pėsčiomis, dviračiais, baidarėmis po regioninį parką ir kartu su parko reindžeriais ir savanoriais prisideda prie parko vertybių išsaugojimo. Pavyzdžiui, informuoja pako gyventojus ir lankytojus apie atsakingą elgesį gamtoje, tvarko stovyklavietes, gamtos ir kultūros vertybes.
Kas gali tapti Gražutės regioninio parko Jaunuoju ekoreindžeriu?
Jaunuoju gamtos reindžeriu gali tapti kiekvienas jaunuolis gyvenantis Gražutės regioninio parko teritorijoje ar su parko teritorija besiribojančioje seniūnijoje. Svarbu, kad jaunuolis turėtų galimybę kartą per savaitę po pamokų ar savaitgalį atvykti į Gražutės regioninio parko lankytojų centrą ir dalyvauti su kitas jaunaisiais gamtos reindžeriais numatytoje veikloje.
Kiek kainuoja dalyvavimas Jaunųjų ekoreindžerių programoje?
Nieko. Dalyvavimas vietos jaunimui šioje programoje yra nemokamas. Parko direkcija jaunuolius aprūpina priemonėmis darbui ir žygiams.
Užsikabinai? Nori dalyvauti? Prisijunk.
Ateik į parko direkciją arba susisiek su parko savanoriškos veiklos koordinatoriumi vytautas@grazute.lt.