Medžio granulės – kaip apskaičiuoti poreikius

Medžio granulės tapo populiariu tvaraus šildymo sprendimu. Jos pasižymi įvairiais privalumais – nuo atsinaujinančios kilmės iki ekonomiškumo – ir yra veiksminga tradicinio kuro alternatyva. Šiame straipsnyje pasinersime į medinių granulių pasaulį ir aptarsime, kaip apskaičiuoti granulių poreikį, kad jūsų patalpose būtų jauku ir ekologiška.

Jos, dažnai gaminamos iš presuotų pjuvenų ir kitų medienos atliekų, tapo ekologišku šildymo būdu. Šie maži cilindro formos gabaliukai yra labai energingi, todėl puikiai tinka namams ir net komercinėms patalpoms šildyti.

Granulių privalumai

Atsinaujinantis šildymo šaltinis

Skirtingai nei iškastinis kuras, kuris didina šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją, medžio granulės gaunamos iš medienos atliekų – tvaraus šalutinio medienos pramonės produkto. Naudodami granules padedate mažinti atliekų kiekį ir kartu naudojate atsinaujinantį šildymo šaltinį.

Ekonomiškas

Medienos granulės dažnai yra ekonomiškesnės nei kiti šildymo būdai. Jų kainos paprastai būna stabilios, o kai kuriais atvejais – mažesnės nei naftos ar propano. Be to, granulių efektyvumas reiškia, kad komfortiškai temperatūrai palaikyti reikės mažiau kuro.

Poreikių apskaičiavimas, veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti

Atsižvelkite į savo patalpos dydį, izoliacijos kokybę ir vietos klimatą. Didesnėms patalpoms šaltesniuose regionuose natūraliai reikės daugiau granulių. Be to, jei jūsų šilumos izoliacija prasta, gali prireikti didesnio granulių kiekio, kad kompensuotumėte šilumos nuostolius.

Granulių atsargų dydžio nustatymas

Kad sezono viduryje nepritrūktų granulių, pravartu pasidaryti atsargų. Apskaičiuokite, kiek granulių sunaudosite visam šildymo sezonui, ir pridėkite maždaug 20 % atsargą. Ši atsargos dalis užtikrina, kad būsite pasirengę netikėtiems temperatūros kritimams.

2 Praktiniai patarimai

Medinių granulių laikymas. Laikykite granules sausoje, gerai vėdinamoje patalpoje, kad neįgertų drėgmės. Tinka garažas arba stoginė, jei jos apsaugotos nuo atmosferos poveikio. Venkite jas laikyti tiesiai ant betoninių grindų, kad nesusigertų drėgmė.

Priežiūra ir sauga. Reguliariai apžiūrėkite savo granulinę krosnelę arba katilą, kad jis veiktų optimaliai. Išvalykite peleninę ir išmetimo sistemą bei užtikrinkite tinkamą ventiliaciją. Atminkite, kad nors granulinės krosnelės yra efektyvios ir saugios, vis dėlto jas reikia eksploatuoti atsakingai, kad nekiltų gaisro pavojus.

Pabaigai

Medžio granulių naudojimas šildymui yra ne tik tvarus sprendimas, bet ir leidžia sutaupyti lėšų bei užtikrina efektyvią šilumą. Atsižvelgdami į savo patalpos dydį, izoliaciją ir vietos klimatą, galite tiksliai apskaičiuoti granulių poreikį. Nepamirškite atsižvelgti į laikymo ir priežiūros rekomendacijas, kad šildymas būtų sklandus ir saugus. Pereidami prie medinių granulių suderinkite savo šildymo poreikius su ekologiškai sąmoningais pasirinkimais ir prisidėkite prie ekologiškesnės ateities. Daugiau apie tai kas yra biokuras rasite briqs.lt portale.