Nuo seno patefonai yra audiofilų kultūros simbolis, įkūnijantis nesenstantį analoginio garso žavesį. Vis dar stipriai atgimstant vinilų muzikai, daugelis muzikos entuziastų nori investuoti į kokybišką patefoną. Tačiau kas lemia, kad patefonas yra puikus?
Tai kruopščiai suprojektuotų komponentų derinys, kuris darniai veikia, kad atgytų vinilinės plokštelės grioveliai. Pasinerkime į sudėtingą patefonų pasaulį ir išsiaiškinkime pagrindinius jų komponentus.
1. Stovas (pagrindas)
Kiekvieno puikaus patefono pagrindas yra jo cokolis arba pagrindas. Tai ne tik estetinis elementas; jis sumažina išorinę vibraciją, kuri gali trukdyti groti plokštelę. Geriausi patefonai turi sunkius, tvirtus pagrindus, dažnai pagamintus iš medžio, metalo ar tankios sintetinės medžiagos, kad kuo labiau sumažėtų rezonansas.
2. lėkštė
Pagrindinė lėkštės, esančios pagrindo viršuje, užduotis – sukti plokštelę pastoviu greičiu. Jos svoris ir medžiaga turi didelę reikšmę garso kokybei. Dėl stabilumo ir atsparumo vibracijai pirmenybė teikiama sunkiems, iš akrilo, metalo arba stiklo pagamintiems plokštelių diskams.
3. Variklis
Plokštės sukimosi variklis yra variklis. Dominuoja du pagrindiniai tipai:
Diržinės pavaros varikliai: Šie varikliai yra fiziškai atskirti nuo lėkštės, todėl sumažėja variklio keliamas triukšmas ir vibracija.
Tiesioginės pavaros varikliai: Šie varikliai, integruoti tiesiai po lėkšte, užtikrina didesnį sukimo momentą ir greičio tikslumą. DJ dažnai juos renkasi dėl greito paleidimo laiko ir ilgaamžiškumo.
4. Tonearm
Tikriausiai vizualiai labiausiai atpažįstamas komponentas, kurio dizainas ir konstrukcija yra labai svarbūs. Jis turi būti standus, lengvas ir atsparus rezonansui. Pagrindinė jo funkcija – laikyti kasetę ir rašiklį vietoje, užtikrinant tikslų įrašo griovelių sekimą.
Reguliuojamumas yra aukščiausios kokybės savybė. Galimybė reguliuoti sekimo jėgą, apsaugą nuo slydimo ir vertikalų sekimo kampą gali turėti didelę reikšmę garso kokybei ir vinilo ilgaamžiškumui.
5. Kasetė ir rašiklis
Įdėklas ir plunksna yra garso atkūrimo šerdis ir siela. Plunksna, arba adata, braižo plokštelės griovelius ir verčia šiuos mažyčius virpesius į elektrinius signalus. Tada šie signalai pereina per kasetę – nedidelę elektromagnetinių mechanizmų jėgainę – ir tik tada yra sustiprinami ir perduodami kaip garsas.
Skirtingos kasetės pasižymi skirtingais garso signatūromis. Judančių magnetų (MM) kasetės yra populiarios dėl ryškaus garso ir keičiamo rašiklio, o judančių ričių (MC) kasetės, dažnai sutinkamos aukščiausios klasės įrenginiuose, vertinamos dėl savo detalumo ir tikslumo.
Daugiau apie patefonus galite sužinoti Phono.shop el.parduotuvėje.
6. Izoliacijos funkcijos
Išorinė vibracija – nuo žingsnių iki kitų elektroninių prietaisų – gali turėti neigiamos įtakos garso kokybei. Aukščiausios klasės patefonai dažnai turi izoliacijos funkcijų, pavyzdžiui, amortizuojančias kojeles, pakabinamą važiuoklę ar specialius kilimėlius, kad įrašas būtų dar labiau izoliuotas nuo išorinių trikdžių.
7. Įmontuoti stiprintuvai
Tradicinėse konfigūracijose reikia išorinio gramofono stiprintuvo, kad patefono signalas būtų padidintas iki linijinio lygio, tačiau daugelyje šiuolaikinių patefonų yra įmontuoti garsiakalbių stiprintuvai. Ši funkcija supaprastina nustatymo procesą pradedantiesiems ir tiems, kurie turi šiuolaikines garso sistemas, kuriose nėra specialios fonogramos įvesties.
Išvada
Suprasti patefono sudedamąsias dalis – tai tas pats, kas įvertinti sudėtingą puikaus laikrodžio veikimą. Kiekviena dalis, kad ir kokia maža, atlieka lemiamą vaidmenį bendram veikimui. Nesvarbu, ar esate audiofilas, siekiantis garso kokybės zenito, ar atsitiktinis klausytojas, gilinantis į vinilo pasaulį, kiekvieno komponento reikšmės suvokimas neabejotinai pagerins jūsų klausymo patirtį. Kaip ir visose meno formose, grožis slypi detalėse.