Buhalterinės apskaitos programos – pagrindiniai privalumai

Dar visai neseniai, buhalterinė apskaita buvo vedama rankiniu būdu daugelyje įmonių. Tačiau šiais laikais didžioji dauguma renkasi šimtus kartų paprastesnį ir modernesnį būdą –   buhalterinės apskaitos programas. Jos yra naudojamos apskaitos duomenims ir kitai svarbiai finansinei informacijai rinkti, analizuoti, registruoti ir valdyti. 

Yra keletas buhalterinės apskaitos programų rūšių. Nedidelės įmonės dažnai pradeda nuo paprastesnių, kurios diegiamos vidinėje sistemoje. Kitos įmonės perka arba nuomojasi internetines buhalterinės apskaitos sistemas, kurios suteikia daugiau funkcijų, turi savitų privalumų ir pritaikymo galimybių.

Buhalterinės apskaitos programos taupo įmonių laiką ir lėšas, kadangi padeda automatizuoti tokias funkcijas, kaip: sąskaitų faktūrų išrašymą, finansinių ataskaitų generavimą, jų atnaujinimą, darbuotojų darbo užmokesčio ir kitų išlaidų valdymą. 

Panaikinus rankinius procesus, sutaupoma laiko ir yra didinamas buhalterinės apskaitos tikslumas.  Vedant buhalterinę apskaitą išvengti klaidų yra itin sunku. Juk ten susiduriama su tiek daug skaičių ir taisyklių. Tačiau naudojant buhalterines apskaitos programas galima išvengti tokių klaidų, kaip: kredito įrašymo į debetą ir atvirkščiai. Taip pat tokių klaidų, kaip skaičių sumaišymo vietomis: vietoje 96 įvedimo 69. Duomenų įvedimo praleidimo ir dar daugelio klaidų.

O jei vis dėlto pasitaiko klaidų, apskaitos programinė įranga gali išsiųsti pranešimą ir atkreipti dėmesį į klaidą. Visa tai išlaisvina apskaitos ir finansų komandas, kad jos galėtų sutelkti pastangas į kitas užduotis, kurių automatizuoti neįmanoma.

Taip pat saugumas yra bene vienas svarbiausių aspektų kiekvienai įmonei. Buhalterinės apskaitos programos naudoja šifravimą, vartotojų identifikavimą ir kitus saugumo įrankius duomenims apsaugoti. 

Prieš keletą metų itin paplito darbo modelis, leidžiantis buhalterinės apskaitos programomis naudotis nuotoliniu būdu. Tai reiškia, kad darbuotojai gali gauti reikiamą informaciją, realiu laiku, esant bet kuriame pasaulio kampelyje. Tai neįpareigoja darbuotojų visada dirbti biure, suteikia daugiau laisvės ir motyvacijos, kadangi gali dirbti savo darbą ne tik esant darbo vietoje.

Įmonės dar labiau pradeda vertinti buhalterinės apskaitos programas, kai ateina laikas mokesčių deklaravimui ir mokėjimui. DINETA Apskaitos programa leidžia vienoje platformoje saugoti kvitus, sąskaitas faktūras ir kitas finansines ataskaitas. Tad naudodamiesi programa patogiai pasieksite viską vienoje vietoje ir išvengsite papildomo streso. Plačiau skaitykite https://www.dineta.eu/ puslapyje.