Įaugęs nagas – didelė problema. Konsultuoja chirurgas

Įaugęs nagas – tai ne tik estetinė problema. Tai yra gana rimtas skausmo „šaltinis“, kuris gali labai pabloginti Jūsų gyvenimo kokybę. Džiugu, kad šiuo metu įaugusio nago problemas, kaip ir kitas, kurios yra susijusios su pėdos sveikata (grybelis, karpų šalinimas ir t.t.) – sutvarkomos gana greitai. Svarbiausia suvokti problemos mastą ir kuo greičiau imtis gydymo metodų.

Apie įaugusį nagą pasakoja chirurgas Karolis.

Kodėl nagas įauga?

Dažniausia įaugusių nagų priežastis yra netinkamas nagų kirpimas. Jei nagai kerpami per trumpai arba labai suapvalintais kraštais – gali susidaryti smailios nago dalelės, kurios ir įauga į odą.

„Kai kurie žmonės turi natūraliai įlinkusius, iškilusius ar netaisyklingos formos nagus, kurie labiau linkę įaugti“,– teigia Karolis. Medikai teigia, kad ir ankštos, labai aukštos, ar smailianose avalynės dėvėjimas taip pat gali prisidėti prie šios problemos, kadangi ji gali spausti pirštus ir taip sukelti nago įaugimą.

“Apie įaugusį nagą signalizuoja kelis požymiai. Tai yra skausmas, ypač vaikštant ar spaudžiant batus, paraudimas ir patinimas aplink nagą, gali kilti infekcija, nagas gali atrodyti įstrigęs odoje ir panašiai”,– pasakoja medikas.

Apie gydymą…

Įaugusio nago gydymas nėra sudėtingas. Svarbiausia yra nebandyti problemos pašalinti patiems. Kai kurie internete perskaito apie gydymo metodus ir bando patys susitvarkyti su nagų. Deja, dažnai dėl to kyla infekcijos, o kartu su jais ir dideli skausmai.

Free Barefoot Person Standing on White Floor Stock Photo

“Ankstyvas gydymas gali padėti sumažinti skausmą ir išvengti komplikacijų. Gydytojas gali rekomenduoti įvairius gydymo būdus, priklausomai nuo įaugimo sunkumo,– pasakoja Karolis”. 

Skausmas – tik augs

Esant šiai problemai labai svarbu nelaukti ir kuo greičiau užsirašyti konsultacijai. Nors gali atrodyti, kad tai ne grybelis, jis neplis, tačiau su laiku problema tikrai auga. Jeigu pačioje pradžioje įaugęs nagas atrodo tik nepatraukliai, tai vėliau jis gali sukelti labai didelius ir nemalonius skausmus.

Įaugęs nagas gydymas tikrai greitas, tad svarbiausia yra nieko nelaukti ir kuo greičiau imtis sveikatos gerinimo priemonių, kurios leis Jums vėl gyventi kokybiškai.