Įvadas į omega 3 – ką reikia žinoti?

Omega 3 – tai maistinės riebalų rūgštys, kurios atlieka svarbų vaidmenį mūsų sveikatai ir gerovei. Labai svarbu suprasti, kas yra omega-3, iš kokių maisto produktų jų galime gauti ir kaip jos veikia mūsų bendrą sveikatą.

Kas yra omega-3?

Omega-3 riebalų rūgštys – tai polinesotieji riebalai, kurių randama tam tikruose maisto produktuose ir kurie teikia daug naudos sveikatai. Jos priklauso nepakeičiamųjų riebalų rūgščių grupei, vadinamai „nepakeičiamosiomis”, nes organizmas jų negali pasigaminti ir jų reikia gauti su maistu arba papildais. Yra trys pagrindinės omega 3 riebalų rūgščių rūšys: ALA (alfa linoleno rūgštis), EPA (eikozapentaeno rūgštis) ir DHA (dokozaheksaeno rūgštis). Kartu šios trys omega 3 rūgščių formos yra naudingos širdžiai, smegenims, odai, akims ir sąnariams.

Kur galime gauti omega-3?

Omega 3 galima rasti įvairiuose maisto šaltiniuose, pavyzdžiui, žuvų taukuose, linų sėmenų aliejuje, graikiniuose riešutuose, ispaninio šalavijo sėklose, kiaušiniuose, sojos pupelėse ir avokaduose. Be to, kai kuriuose praturtintuose maisto produktuose, pavyzdžiui, sultyse ir jogurte, taip pat yra omega-3. Jei su maistu negaunate  jų pakankamai , galima vartoti maisto papildus. Juos rasti galite svetainėje provitaminai.lt

Kokią įtaką daro mūsų savijautai?

Įrodyta, kad omega 3 riebalų rūgštys mažina uždegimą visame organizme, o tai gali padėti sergant tokiomis ligomis kaip artritas ir astma. Be to, jos taip pat gali sumažinti depresijos ir nerimo simptomus bei pagerinti kognityvines funkcijas. Taip pat, jos padeda mažinti cholesterolio kiekį kraujyje ir mažina širdies ligų riziką, nes gerina kraujagyslių funkciją. Tyrimai netgi rodo, kad jų  poveikis gali būti naudingas ne tik fizinei sveikatai, bet ir psichinei savijautai, taip pat geresniems vaikų mokymosi rezultatams.

Rinkitės tik kokybiškus maisto papildus

Svarbu rinktis kokybiškus papildus iš patikimo prekės ženklo. Ieškokite produktų, kuriuos patvirtino valstybinės sveikatos organizacijos ir kurie buvo patikrinti dėl grynumo, stiprumo ir saugumo.

Prieš besirenkant papildus būtinai skaitykite produktų etiketes. Daugelyje produktų gali būti papildomų ingredientų, pavyzdžiui, vitaminų, mineralinių medžiagų ar konservantų, kurie gali trukdyti omega-3 naudingosioms savybėms. Prieš pradedant vartoti bet kokį maisto papildą, visada geriausia pasitarti su gydytoju.