Kada verta, o kada neverta rinktis energinio naudingumo sertifikatą?

Energinio naudingumo sertifikavimas dažnai pasirenkamas ne tik tuomet, kai yra privalomas, bet net ir tuomet, kai nėra privalomas. Kodėl? Nes nepaisant to, jog kai kuriems atrodo, kad šis procesas tik sukelia papildomų rūpesčių, tenka pripažinti, kad energinio naudingumo sertifikatas gali atnešti daug naudos. Visgi apžvelkime, kokiais atvejais privaloma atlikti energinio naudingumo sertifikavimą bei kada jo atlikti neverta.

Parduodant būstą

Parduodate būstą? Tuomet greičiausiai jau puikiai žinote, kad jums bus būtinas energinio naudingumo sertifikatas. Kol neturėsite, tol negalėsite parduoti būsto. Visgi gali būti, jog norėsite jį atlikti net kelis kartus. Gavę energinio naudingumo sertifikatą, gausite ir naudingus patarimus, ką daryti, jog būtų galima pakelti energinio naudingumo klasę. Tad jei įvykdysite pakeitimus, greičiausiai vėl norėsite atlikti paslaugas, jog gautumėte vėl tą patį energinio naudingumo sertifikatą, tik šį kartą su aukštesne klase.

Nuomojant būstą

Energinio naudingumo sertifikatas reikalingas ne tik parduodant, bet ir nuomojant būstą. Jei nesate sąžiningas ir būstą nuomojate ne pagal sutartį, tuomet gali būti, jog išsisuksite ir neprireiks energinio naudingumo sertifikato. Visgi būsimi būsto gyventojai gali vis tiek pasiteirauti energinio naudingumo sertifikato, kaip ir paprašyti sutarties. Tad kur kas geriau iš karto viską paruošti, jog nereikėtų susidurti su nemalonumais aiškinant, kodėl neturite energinio naudingumo sertifikato ir nenorite pasirašyti sutarties.

Statant pastatą

Energinio naudingumo sertifikatas bus taip pat reikalingas ir statant pastatą. Jei pastatas statomas šiais metais, tuomet klasė turi būti ne žemesnė kaip A++. Tad iš esmės galima teigti, jog visi šių metų pastatai turi būti aukščiausios klasės.

Rekomenduojame https://naudingumosertifikatas.lt/

Atliekant kapitalinį remontą

Atliekant kapitalinį remontą taip pat bus reikalingas energinio naudingumo sertifikatas.

Energinio naudingumo sertifikatas pravers bet kada

Ar yra priežasčių, kada neverta atlikti energinio naudingumo sertifikato? Vienintelė priežastis gali būti ta, jog pastatas nėra apšildomas, tuomet reikės kitų dokumentų. Na, o visais kitais atvejais – energinio naudingumo sertifikatas tikrai bus naudingas ir padės sutaupyti.