Kaip atsirado riebalų gaudyklė?

Kaip žinome, riebalų gaudyklė yra specializuotas įrenginys skirtas pašalinti riebalus iš bendrųjų nuotekų, kad vamzdynai būtų apsaugoti nuo užsikimšimo. Šių įrenginių atsiradimas ir išplitimas dažnai siejamas su urbanizacijos plėtra, ko pasekoje maisto ir apgyvendimo sektoriaus augimu.

Pagrindinės priežastys kodėl riebalų gaudyklė tapo tokia reikalinga

Pirmiausia tai susiję su gyventojų skaičių intensyviu augimu, kas reiškia nuotekų, kuriose yra riebalų, padaugėjimą. Daugelyje miest, ypač tose vietose, kuriose yra daug restoranų ar apgyvendinimo vietų, riebalų nusodinimas kanalizacijose tapo rimta problema. Kita priežatis yra susijusi su maisto pramonės vystymusi. Daugiau gyventojų – didesnė paklausa kavinėms, restoranams ir visoms kitoms maisto pramonės šakoms. Virtuvėse naudojami aliejai turėjo būti surinkti, tad kiekviena vieta turėjo turėti riebalų gaudyklę. Trečioji priežastis: aplinkosauginiai reikalavimai. Didėjant suvokimui apie aplinkos taršą bei vandens saugojimą, buvo įvedamos taisyklės įpareigojančios turėti riebalų gaudyklę ir neleisti riebalams patekti į vamzdynus. Taip pat įtakos turėjo ir naujos technologijos bei inovacijos. Bėgant laikui ir atsirandant vis daugiau protingų, ekonomiškų ir efektyvių sprendimų – riebalų gaudyklė tapo pažangus ir patogus sprendimas pagauti riebalus.

Kaip atsirado nuotekų valymo įrengimai

Šie įrenginiai atsirado jau labai senai, kad būtų galima kontroliuoti ir valdyti nuotekas, išvengiant aplinkos taršos ir užtikrinti vandens švarą. Pirmas dalykas, kuris paskatino tokių produktų kaip nuotekų valymo įrengimai kurimą buvo pramonės revoliucija. Devyniolikto amžiaus viduryje prasidėjęs miestų augimas sukėlė didelius nuotekų srautus, todėl norint juos sukontroliuoti, reikėjo imtis pokyčių ir neivalytų nuotekų neleisti pilti į upes, aplinką. Einant laikui, keitėsi ir supratimas apie aplinkos saugojimą. Žmonės pradėjo suprasti, kad tai svarbu ir neišvengiama irk ad reiktų imtis veiksmų jau dabar. Taip atsirado tam tikri metodai, padedantys valyti nuotekas, vieni iš jų ir buvo nuotekų valymo įrengimai. Šiai dienai nuotekų valymo įrengimai yra neatsiejama modernios ir atsakingos visuomenės dalimi.

Kodėl nuotekų valymo įrengimai yra kasami po žeme?

Nuotekų valymo įrengimai yra visuomet kasami po žeme dėl kelių priežaščių. Viena iš jų tai estetika. Šie įrenginiai yra dideli ir grožio itin nesuteikia, tad juos dedant po žeme yra ne tik sutaupoma vietos sklype, bet ir nesugadina kraštovaizdžio. Taip pat svarbu viena iš priežasčių yra ir saugumas. Jas laikant po žeme yra sumažinamas pavojus nuo galimų avarijų ar tam tikrų įsilaužimų. Nuotekų valymo įrengimai taip pat yra kasami žemiau įšalo zonos, tad talpoje esantys skysčiai neužšąla ir nuotkeų valymo įrenginys gali efektyviai veikti visais metų laikais. Taip pat nuotekų valymo įrengimai yar kasami ir dėl techninių priežasčių. Po žeme esančios talpos suteikia galimybę patogiau aptarnauti įrenginį bei lengviau atlikti remonto darbus.