Kaip geriamas vanduo veikia odos ir plaukų sveikatą?

Dažnai siekdami grožio ir geros savijautos pasukame sudėtingų odos priežiūros procedūrų ir daugybės plaukų priežiūros priemonių keliu. Tačiau tarp šių nesuskaičiuojamų sprendimų slypi paprastas, esminis elementas, kurio dažnai nepastebime –  geriamasis vanduo. Šiame straipsnyje nagrinėjama dermatologinė drėkinimo nauda, pabrėžiant, kaip vandens vartojimas daro didelę įtaką odos ir plaukų sveikatai.

Esminis drėkinimo vaidmuo odos sveikatai:

Mūsų oda, didžiausias kūno organas, yra gerai drėkinama. Dermatologai ir odos priežiūros ekspertai nuolat pabrėžia vidinio drėkinimo svarbą odos gyvybingumui palaikyti. Kai mūsų oda tinkamai sudrėkinta, ji atrodo putlesnė, elastingesnė ir mažiau linkusi dirginti bei sausėti. Priešingai, dėl dehidratacijos oda gali atrodyti papilkėjusi, sausa ir pleiskanoti.

Drėkinimas yra labai svarbus odos barjerinei funkcijai palaikyti, kuri apsaugo odą nuo teršalų ir bakterijų. Be to, jis padeda detoksikacijai, todėl gali sumažinti tokias odos problemas kaip spuogai. „Norint išvengti per didelio odos išsausėjimo ar per didelio riebumo, labai svarbu palaikyti pusiausvyrą tarp riebalų ir vandens kiekio odos paviršiuje”, – gali pasakyti odos priežiūros specialistas.

Vanduo ir plaukų sveikata: Gyvybiškai svarbus ryšys:

Kaip ir odos, taip ir plaukų sveikatai didelę įtaką turi jų hidratacijos lygis. Sausi, lūžinėjantys plaukai dažnai būna nepakankamo vandens vartojimo požymis. Plaukai sudaryti iš ląstelių, kurioms reikia vandens, kad išliktų lanksčios ir stiprios. Garsus plaukų stilistas patartų: „Drėkinimas yra kertinis sveikų plaukų akmuo. Neturint pakankamai vandens, plaukai gali tapti silpni, netvirti, linkę lūžinėti ir skilinėti.”

Be plaukų sruogų, ne mažiau svarbus ir galvos odos drėkinimas. Gerai sudrėkinta galvos oda palaiko sveikus plaukų folikulus, taip skatindama plaukų augimą ir mažindama tokias problemas kaip pleiskanos ir dermatitas.

Drėkinimo poreikių nustatymas:

Nors paprastai rekomenduojama kasdien išgerti apie aštuonias stiklines vandens, individualūs hidratacijos poreikiai gali skirtis priklausomai nuo tokių veiksnių, kaip fizinis aktyvumas, mityba ir aplinkos sąlygos. Labai svarbu įsiklausyti į savo organizmą ir atitinkamai koreguoti suvartojamo vandens kiekį. Be to, prie bendros hidratacijos prisideda ir daug vandens turinčių maisto produktų, pavyzdžiui, vaisių ir daržovių, vartojimas.

Hidratacijos įtraukimas į grožio procedūras:

Hidratacijos didinimas neapsiriboja vien vandens gėrimu. Papildžius jį drėkinančiomis odos priežiūros priemonėmis, galima gauti maksimalią naudą. Odos priežiūros priemonėse esantys ingredientai, tokie kaip hialurono rūgštis, glicerinas ir alavijas, padeda sulaikyti drėgmę. Plaukų priežiūrai naudojami drėkinantys šampūnai ir kondicionieriai, taip pat kuo mažiau karščio, padeda išlaikyti drėgmės balansą.

Pabaigos žodžiai

Grožio srityje drėkinimas yra labai svarbus, tačiau dažnai nepakankamai vertinamas elementas. Nors išorinės grožio priemonės yra naudingos, jos veiksmingiausios, kai yra tinkamai drėkinamos iš vidaus. Jei pradėsite gerti pakankamai vandens, oda ir plaukai taps sveikesni ir labiau švytintys. Iš esmės atskleisti savo grožio potencialą gali būti taip pat paprasta, kaip ir išgerti stiklinę vandens.