Kaip kompanija BETBY tobulina visą esporto rinką

Prekės ženklai vis daugiau dėmesio skiria esporto pasiūlos didinimui, o po to, kai pasirodė naujasis CS:GO žaidimas, kuris tęs šio žaidimo populiarumą, pasiteiravome BETBY projektų koordinatoriaus Ivano Sazanovo nuomonės ir sužinojome, kokią svarbą esportas turi šio prekės ženklo strategijoje.

Kiek svarbi esporto pasiūla jūsų prekės ženklui ir platesnei azartinių lošimų pramonei?

Azartinių lošimų prekės ženklai nebegali turėti konkurencingos sporto lažybų bendrovės, kuri neturi greta esporto pasiūlos.

Be to, didėjant esporto populiarumui, prekių ženklai turėtų pasinaudoti šiuo populiarumu ir teikti turinį, kad gerokai pagerintų savo produktų portfelį.

Natūralu, kad mums esportas yra vienas svarbiausių šiuolaikinės sporto lažybų bendrovės elementų. Visapusiškas BETBY produktų rinkinys tenkina įvairios esporto auditorijos poreikius, šiuo metu jame yra apie 20 sporto šakų, įskaitant klasikines „Starcraft” ir „Warcraft III” kartu su mobiliaisiais žaidimais, tokiais kaip „Mobile Legends”, „Wild Rift” ir „Arena Of Valor”.

Tačiau tam, kad esporto pasiūla būtų laikoma kokybiška ir patraukli galutiniams vartotojams, nebeužtenka apimti tik labiausiai pripažintus žaidimus, tokius kaip CS:GO, Dota 2, League Of Legends, FIFA ir Overwatch. Siekdama išplėsti ir sustiprinti esporto pasiūlą, BETBY sukūrė unikalų ir ypatingą produktą – Betby.Games, nuosavą esporto pasiūlymą.

Šis unikalus rinkinys, valdomas dirbtinio intelekto (DI), organizuoja populiarių sporto šakų, tokių kaip futbolas, kriketas ir krepšinis, turnyrus. Betby.Games esančių populiarių žaidimų pavadinimų žaidimo mechaniką visiškai valdo dirbtinis intelektas, todėl turnyrams palaikyti nebereikia jokios žmogaus sąveikos. Šis aspektas garantuoja kolekcijos ilgaamžiškumą, todėl ji yra neįkainojamas mūsų sporto lažybų pasiūlos turtas.

Ar pasikeitė esporto suvokimas?

Manau, būtų teisinga sakyti, kad esportas iš nišinės veiklos virto stipria ir konkurencinga savarankiška pramonės šaka.

Užtenka pažvelgti į didžiausių esporto turnyrų biudžetus, auditorijos dydį, surenkamas transliacijas ir kitus rodiklius, kurie kasmet vis didėja.

Tačiau yra vienas svarbus dalykas. Metams bėgant, kai esportas įgavo pagreitį, jo auditorija nuolat pasipildydavo jaunais žmonėmis. Natūralu, kad ši auditorija augo kartu su žaidimais, kai jie įžengė į suaugusiųjų amžių.

Turėdama tokį sekėjų ratą, esporto auditorija tapo finansiškai patikimesnė ir mokesnė, o tai turi tiesioginės įtakos lažybų pramonei.

Laikas, kai esportas lažybose buvo suvokiamas kaip kažkas, kas nėra labai pelninga, baigėsi. Patyrę internetinių lažybų organizatoriai supranta, kad vidutinis vartotojas, užsiregistravęs jų lažybų bendrovėje, greičiausiai priklausys nuo to, koks geras yra papildomas esporto turinys.

Kokių tolesnių pokyčių tikitės esporto lažybų srityje?

Statymų skaičiaus ir bendros apyvartos santykis tarp esporto ir įprastų sporto šakų toliau augs. Esportas jau tapo neatsiejama lažybų pramonės dalimi, tačiau jis dar gali ir dar vystysis.

Tikiuosi, kad dėl didesnės technologinės pažangos esportas taps profesionalesne ir paklausesne internetinių lažybų forma.

Tai apima ir galimus susitarimus su daugiau duomenų operatorių, kad būtų galima prekiauti realiuoju laiku be vėlavimo, kuris šiuo metu yra pagrindinė kliūtis esportui tapti patrauklesniu pasiūlymu žaidėjams.

Akivaizdu, kad esporto varžybų rinkų platumas dar nepasiekia klasikinių sporto varžybų, net atsižvelgiant į tai, kad populiariuose turnyruose įprasta lažintis dėl „žaidėjų rekvizitų”.

Žaidimuose yra labai daug įvairios informacijos, kurią galima panaudoti kuriant įvairias unikalias rinkas. Egzistuoja didžiulė galimybė, kad pirmoji bendrovė, kuri sugebės tai veiksmingai įgyvendinti, padarys sprogimą ne tik esporto lažybų srityje, bet ir visoje pramonėje.

CS:GO 2 sukėlė didžiulį susidomėjimą pasaulinėje bendruomenėje. Naujas, atnaujintas šios populiarios serijos žaidimas ne tik pritrauks naujų žaidėjų ir žiūrovų, bet ir senųjų sugrįžimą, o tai padidins paklausą rinkoje.

Tikimės, kad padaugės pusiau profesionalių turnyrų ir komandų, kurios kuriamos ne dėl susidomėjimo didinimo, o siekiant pasipelnyti iš nesąžiningo žaidimo ir užtikrinti rungtynių konkurencingumą.

Tai vyksta jau dabar, todėl norint pažaboti neteisėtą veiklą reikės daugiau dėmesio tiek iš turnyrų organizatorių, tiek iš lažybų bendrovių rizikos valdymo skyrių.

Ar turėdami savo vidinį produktą galėjote išsiskirti rinkoje, o ne pasikliauti didžiųjų varžybų ir turnyrų srautais?

Mūsų konkurencinis pranašumas pasireiškia Betby.Games produktu, kurį sukūrėme pandemijos metu.

Nepaisant prognozių, kad sugrįžus tikrajam sportui lankytojų srautas pradės mažėti, o turinys praras aktualumą, jis ir toliau plėtojamas ir pritraukia vis didesnę auditoriją. Tai didele dalimi lėmė jo lankstumas ir į klientą orientuotas požiūris.

Betby.Games iš mūsų sporto lažybų punkto dalies tapo savarankišku ir paklausiu produktu. Generuodamas didelį lankytojų srautą, jis reikšmingai prisideda prie mūsų klientų, kurie naudojasi visa sporto lažybų svetaine, ir atskirų BETBY nepriklausančių bendrovių, kurioms Betby.Games tiekia savo produktą kaip kanalo tiekėjas, veiklos.

Ko reikia, kad operatoriai būtų įtikinti, jog galima užpildyti atotrūkį tarp tradicinių sporto lažybų dalyvių ir esporto lažybų dalyvių?

Mano akimis žiūrint, esportas taip tvirtai integruotas šalia sporto lažybų, kad praktiškai nėra skirtumo tarp žaidėjų, kurie stato už CS:GO ir futbolą.

Super Bowl ir baigiamasis Dota 2 grandinės turnyras The International pritrauks milijonus žmonių iš viso pasaulio. Šių populiariausių renginių auditorijos nesutaps tarpusavyje, todėl turite sugebėti rasti sprendimą, kuris patiktų abiem auditorijoms.

Jei operatorius nori pritraukti didelę auditoriją ir, be to, toliau konkuruoti su kitomis lažybų bendrovėmis pavyzdžiui GGBet, jis turi sugebėti pateikti naudotojams aukštos kokybės pasiūlymą tiek įprastoms sporto šakoms, tiek esportui, kad sudomintų žaidėjus.

Skaičiai nemeluoja. Lažybų pasaulyje esportas jau dabar užima reikšmingą visų sporto šakų dalį. Lažybų bendrovės, kurios neskiria pakankamai dėmesio savo esporto produktams, jau dabar praranda pinigus ir ateityje joms bus tik sunkiau konkuruoti.