Kiek laiko trunka mokesčių grąžinimas Norvegijoje čia dirbusiems ir deklaruojantiems pajamas lietuviams?

Tikriausiai neatsirastų nei vieno žmogaus, kuris nenorėtų, kad jam priklausančios pajamos kaip įmanoma vėliau atsirastų jo sąskaitoje. Jeigu tokios pajamos ar kiti mokesčiai priklauso, vadinasi, juos norima atgauti kaip įmanoma greičiau. Kartais gali būti sunku suprasti, koks laikotarpis turi praeiti, jeigu norite susigrąžinti jums priklausančius mokesčius iš kitų šalių. Tikriausiai daugumai atrodo taip, kad juos susigrąžinti gali užtrukti labai ilgai. Tačiau ar tai yra iš tikrųjų, norime papasakoti šiame straipsnyje.

Jeigu viską darysite patys

Tikrai yra tokia žmonių grupė, kuri stengiasi visus įmanomus darbus atlikti patys ir pagalbos į specialistus nesikreipti. Lygiai tokia pati situacija yra ir su mokesčių susigrąžinimu iš Norvegijos. Jeigu viską norite atlikti patys, bendrauti su įvairiomis tos šalies institucijomis, nereikia tikėtis, kad jums priklausantys pinigai grįš į jūsų sąskaitą labai greitai. Jeigu dar yra problemos su kalba, tai tikrai gali užtrukti ilgą laikotarpį. Tad tikrai verta pasverti visus kriterijus, ar vertą viską tvarkyti patiems, o galbūt kur kas geresnis variantas yra tas, kad tokius darbus už jus gali padaryti įmonės, kurios užsiima tokiais darbais.

Jeigu kreipsitės į įmones, kurios užsiima tokia veikla

Mokesčių grąžinimas Norvegijoje gali būti visai paprastas, jeigu visus darbus padės atlikti profesionalai, tai yra įmonės, kurios dirba šiais klausimais. Tikrai galime garantuoti, kad mokesčių susigrąžinimo procesas eisis kur kas greičiau, todėl toks variantas yra kur kas vertesnis jūsų dėmesio, nei kad vargti viską norint pasidaryti patiems. Be to, tokį darbą galėsite visiškai pamiršti, jeigu iš pat pradžių pateiksite visus reikiamus dokumentus ir tik reikės laukti teigiamų rezultatų, tad garantuojame, kad visas laukimo procesas bus trumpas, nes praktiškai jums nereikės įdėti didelių pastangų. Tad toks pasirinkimas gali būti vienas iš pačių greičiausių, kurie leis efektyviai susigrąžinti reikiamus pinigus.

Kas gali lėtinti mokesčių grąžinimą iš Norvegijos?

Kaip bebūtų, net jeigu ir jūs patys nesiimsite tokio darbo, verta žinoti, kad tam tikri dalykai gali lėtinti mokesčių susigrąžinimo procesą, todėl jeigu žinosite visa tai iš anksto, tuomet galite kur kas greičiau paspartinti visą procesą ir nedaryti tokių klaidų. Tad procesas vyks lėčiau jeigu:

  • Iš karto įmonei nebus pateikti papildomi dokumentai. Tada papildomas laikas užtruks jeigu pati įmonė juos bandys gauti arba tai turėsite padaryti jūs.
  • Bus slepiami tam tikri dalykai ir jie nebus pasakomi iš anksto, tad tai gali būti nemaža kliūtis, kuri lėtins visą procesą.
  • Nenoras bendradarbiauti su įmone, kuri nori jums sugrąžinti mokesčius, kurie priklauso.