Prasta burnos higiena, kariesas ar nekokybiškų paslaugų pasekmė – įvairios dantų šaknų kanalų ligos. Laiku pastebėtas ir atliktas dantų kanalų valymas gali turėti didelės teigiamos įtakos bendrinei žmogaus sveikatai. Nors ir sveikatos priežiūros paslaugų kokybė auga, tačiau žmonės neretai praleidžia ne vienerius metus gyvendami su įvairiomis dantų ligomis, tokiomis kaip, audinių uždegimai, ėduonis ir pan., o šių ligų vėlyvas diagnozavimas gali sukelti ir rimtesnių sveikatos problemų.
Bakterijos dauginasi
Pacientui pašalinus „danties nervą“, organizme lieka vieta, kuri yra tuščia. Joje susidaro itin puikios sąlygos įvairiems mikroorganizmams daugintis ir plisti į organizmą. Kanalų valymas padeda šią riziką sumažinti iki minimumo. Nors kilusi infekcija skausmo nesukelia, tačiau pastaroji gali tapti labai rimtų ligų priežastimi, kurias, diagnozavus per vėlai gali kilti pavojus ne tik sveikatai, bet ir gyvybei.
XX a. pradžia
Dar 20-ąjame amžiuje mokslininkai nustatė sąsajas tarp dantų šaknų kanalų ligų ir bendrinės žmogaus sveikatos. Pastarieji tikina, jog infekcija, kilusi dėl šaknų pažeidimo, gali sukelti įvairias ligas, tokias kaip: cukrinį diabetą, artritą, vėžį, lėtinį nuovargį ir kt. Nuo to laiko kanalų valymas tobulėjo ne kartą. Pastebėti pažeidimu danties šaknyje plika akimi yra labai sudėtinga, todėl buvo išrasti specialūs akiniai, kurie padeda endodontologui viską pamatyti geriau. Tačiau net ir naudojant juos pasitaikydavo neefektyvaus gydymo. Šiais laikais kanalų valymas daugumoje klinikų yra atliekamas specialiu mikroskopu, kuris ne tik palengvina darbą specialistui, bet ir padeda išgauti efektyvesnį rezultatą atliekant gydymą.
Bijoti nėra ko – procedūra neskausminga
Neretai kanalų valymas reikalingas po profilaktinių patikrinimų, kai atlikus rentgeno nuotrauką matomi aiškūs ligos požymiai. Nors ir pacientai neretai vengia šios procedūros bijodami skausmo, odontologai tikina, jog kanalų valymas – neskausminga procedūra, mat jos metu naudojama vietinė anestezija, kuri pacientui neleidžia jausti diskomforto ar skausmo.
Laikykitės bendros burnos higienos
Nors ir vis dar vyrauja taisyklė, jog į gydytoją reikia kreiptis tik pajutus skausmą, tačiau profilaktiniai patikrinimai yra būtinybė siekiant išlaikyti nepriekaištingą burnos higieną. Tačiau tik lankytis pas gydytoją negana, kiekvienas asmuo privalo stebėti savo dantis, dantenų būklę, taip pat reguliariai valytis dantis bei naudoti dantų siūlą. Siekiant išvengti papildomų dantų ar dantenų ligų, pravartu laikytis šių rekomendacijų, kitais atvejais gali tekti ne tik šalinti dantį, nervą, tačiau ir atlikti kitas procedūras tokias kaip – kanalų valymas.