Pradinė mokykla – privati ar valstybinė?

Darant bet kokius apsisprendimus dažniausiai turime mažiausiai bent jau du geriausius variantus, kad iš tų variantų būtų galima pasirinkti tą vieną vienintelį. Bet kai kalbame apie mokyklas, tikriausiai savo vaikui norime išrinkti kaip įmanoma geresnį variantą, todėl paprastai renkamės iš dviejų variantų, tai yra pasirinkti privačią pradinę mokyklą ar valstybinę. Tad šiame straipsnyje ir norime papasakoti kiek daugiau apie tai, kuris variantas gali būti geresnis jūsų vaikui.

Jeigu pasirinksite pradinę privačią mokyklą

Privati mokykla Vilniuje, jeigu ją pasirinksite, galėsite sulaukti labai daug privalumų:

  • Didesnis dėmesys kiekvienam vaikui, tad tokiu būdu nesusidarys mokymosi spragos, kurios ateityje gali duoti tik neigiamą rezultatą.
  • Privačiose mokyklose dažnai gali būti taikomi kiek kitokie mokymosi metodai, tai yra šiuolaikiški ir kur kas efektyvesni, nei kad yra taikomi valstybinėse mokyklose.
  • Tokio tipo mokyklose yra kitoks bendravimas ir požiūris į vaiką.
  • Pačios reikalingiausios programos yra sustiprintos, kad tam tikrose sferose vaikai būtų paruošti kaip įmanoma stipriau ir taip galėtų rodyti puikius rezultatus.
  • Nemažai dėmesio yra skiriama ir tėvams, jiems teikiama nuolatinė ir labai informatyvi informacija.

Jeigu pasirinksite valstybinę mokyklą

Tikriausiai daugelis yra pripratę prie valstybinių mokyklų, tad kai kam net nekyla klausimas, kad gali būti kitokie variantai. Tad dažnai būtent tokį mokyklos tipą renkasi, nes visuomenei jis yra įprastas, taip pat už tokį mokslą nereikia mokėti. Dar pasirenkama ir todėl, kad labai dažnai didžioji dalis vaikų iš darželio grupės pereina į mokyklą, vieną klasę, tad tarp draugų rato būna nedideli pokyčiai. Tad pradinė mokykla gali būti patraukli tuo, kad jų pasirinkimas yra didesnis, todėl galima išsirinkti patogesnę vietą, aišku, jeigu tai leidžia galimybės. Kartais gali būti ir toks variantas, kad jau vyresnis brolis ar sesuo lanko tokią mokyklą, tai automatiškai ir jaunesnis vaikas eis į lygiai tokią pat.

Kokia išvada?

Tikriausiai viena pagrindinė išvada yra ta, kad pradinę mokyklą reikės lankyti neišvengiamai, tačiau reikės pasirinkti, kuris variantas yra tinkamesnis. Aišku, jeigu pasiklausytumėte įvairių nuomonių, tai galime garantuoti, kad kur kas daugiau pritarimo bus galima susilaukti, jog vaikas turi lankyti privačia mokyklą, nes ten yra kur kas daugiau privalumų, stipresnės programos, saugesnė aplinka ir daug kitų naudų ne tik pačiam vaikui, bet ir jo tėvams.