Ruošiamės pėsčiųjų žygiams. Dalykai kurių vertėtų nepamiršti

Ar jaučiate vasaros kvapą? Ar planuojate organizuoti pėsčiųjų žygį? Kelionė pėsčiomis gali būti puikia proga džiaugtis gamta, kultūriniu pažinimu ir meditaciją. Svarbu reikia tam tinkamai pasiruošti. Reikia užtikrinti, kad sukrautas inventorius atitiktų kelionės trukmę ir atstumą. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie daiktai yra svarbūs keliaujant pėsčiomis.

Ko gali prireikti? Trumpa atmintinė 5 dalykai

  1. Pirmas ir svarbiausias dalykas, kurį turėtumėte laiku pasiruošti keliaujant pėsčiomis, yra tinkamos avalynės pasirinkimas. Tikrai nederėtų keliauti pėsčiomis su naujomis batų ar sandalais, kurie dar nebuvo nešioti. Vien tik tai gali priversti jus atsisakyti kelionės viduryje. Siekdami išvengti nemalonumų keliaujant, būtinai pasirinkite patogias ir gerai prigludusius batus, kurie patogūs ilgai žygiui ir yra tinkami žygiams kalnais ar slėniais.
  2. Antrasis dalykas, reikalingas keliaujant pėsčiomis, yra tinkamas drabužių pasirinkimas. Apsirūpinkite reikalingais daiktais, kad jie neužimtų daug vietos, Ruošdamiesi žygiui, turite būti pasiruošę kiekvienam laikui – ne tik saulėtai ir šiltai orui, bet ir lietingam ir šaltam orui. Pasirinkite drabužius, atitinkančius oro sąlygas, ir dėvėkite juos kartu su ant pirštine ir galvos apsauga, kad apsisaugotumėte nuo nepageidaujamų orų sąlygų.
  3. Trečias dalykas, kurio negalima pamiršti keliaujant pėsčiomis, yra vanduo. Puikiai žinote, kad neįmanoma keliauti be geriamojo vandens. Todėl puodelis ar termosas vandens turėtų būti pakrautas jau pirmosiomis kelionės minutėmis. Vadovaukitės principu: „Gerkite dažniau,tačiau mažais kiekiais.” Vanduo padeda išlaikyti hidrataciją ir mažina drėgmės trūkumo pasekmes.
  4. Ketvirtas dalykas, kurio turite laikytis, yra patogus nešiojimas. Nesvarbu, kokia yra jūsų kelionės planuojama trukmė, turėkite omenyje pakrauklius ir krepšius. Reikia rūpintis tuo, kad inventorius būtų patogus nešiotis. Turėkite omenyje, kad jūs nešiotų didžiulę kamieninę lagaminą. Taigi būkite protingi, planuokite iš anksto ir pasiruoškite patogiai kelionei.
  5. Penkta ir paskutinė idėja, kurią turėtumėte laikytis, yra sukurti maršrutą. Kuriame kelyje planuojate keliauti? Vaizdų lankymas, poilsio vietos, kempingai, įdomūs restoranai – viskas priklauso nuo jūsų pageidavimų ir tikslų. Jei domina kultūriniai žygiai, galite rinktis knygnešių keliais organizuojamais maršrutais.

Niekada nepraleiskite šių patarimų, nes tai garantuos, kad jūsų kelionė taps lengvesnė ir malonesnė. Ruošimasis kelionei pėsčiomis yra pats svarbiausias kelionės etapas, nes jis leidžia jums sumažinti ribojimus, išspręsti problemas, ir pasiekti jūsų tikslus lengvesniu būdu.