Tiesiai iš mokinių lupų – kalbėjimo įskaitai pasiruoškite visai nesudėtingai

Išgirsti patirtis iš tų asmenų, kurie jau padarė tam tikrus darbus, perėjo tam tikrus etapus yra pakankamai naudinga, nes galima išgirsti patirtis, kas sekėsi, o kas ne, kokios klaidos buvo daromos, ko geriau nedaryti arba kokiuose punktuose padirbėti daugiau. Kadangi kai kuriuos dalykus darome tik vieną kartą, tai iš karto reikia tinkamai pasiruošti.

Nereikėtų visko išmokti mintinai, geriau suprasti, apie ką yra pasakojama

Labai dažnai mokiniai padaro klaidą, kad jie pasirašo visą kalbą ir ją išmoksta mintinai, net nesuprasdami, apie ką šneka. Išmokus viską mintinai galima labai greitai suklysti, nes pametus žodį griūna visas pasakojimas ir tada sunku grįžti į vėžias. O kai ateina klausimų eilė, taip pat gali būti sunku atsakyti, nes nėra suprantama, apie ką yra pasakojama, tad ir patys klausimai gali atrodyti neįveikiami. Tad geriausia yra susidėlioti tam tikrą planą ir pagal jį pasakoti, o kas svarbiausia, suprasti viską, ką sakote, nes tada ir užduodami klausimai bus visai nebaisūs.

Nebijokite tų, kurie stebi pokalbį

Tie mokiniai, kurie jau perėjo visą šitą kelią, labai dažnai pamini tokį faktą, kad yra pakankamai didelis jaudulys, kad visa kalba yra stebima kitų ir užduodami klausimai. Tačiau apie tai reikia galvoti kaip įmanoma mažiau, stebintys asmenys yra tik tie, kurie užtikrina, kad visas atsiskaitymas įvyks tinkamai. Kalbėjimo įskaita yra vienas iš daugelio atsiskaitymo darbų, todėl ir yra nustatytos taisyklės, kurių reikia laikytis.

Nebijokite prašyti mokytojų pagalbos

Kalbinant jau buvusius mokinius taip pat dažnai yra paminimas ir dar vienas dalykas, kad ruošiantis kalbėjimo įskaitai per mažai informacijos ir patarimų klausė mokytojos. Kartais tai padaryti būdavo nedrąsu, kartais bijoma, kad kalba bus iškritikuota ir panašiai. Tačiau tokias mintis reikia vyti į šoną, nes mokytojai tikrai padės kuo tik gali, kad visas pasiruošimas ir galutinis rezultatas būtų toks, kokio ir tikėjotės.

Nepalikite paskutinei nakčiai

Paskutinė naktis prieš bet kokį atsiskaitymą daugeliui yra pati svarbiausia, nes per ją tikrai daug kas išmoksta visko, ką reikėjo išmokti per ilgesnį laikotarpį. Tačiau tokio atsiskaitymo tikrai nereikėtų palikti paskutiniai nakčiai, o pradėti mokytis kaip įmanoma anksčiau. Taip viską labiau išmoksite, patirsite mažiau streso, kalba bus kur kas stipresnė ir vertinimo balas didesnis.