Tinkama dantų kapų priežiūra

Galime garantuoti, kad jeigu jus kamuoja netiesūs dantys, tai jau ne kartą ieškojote informacijos, kaip galima juos susitvarkyti. Tad vienas iš tokių būdų yra tiesinimas kapomis. Apie šį procesą galima atrasti labai daug informacijos, tačiau vien žinoti pačio gydymo proceso nepakanka, reikia žinoti ir kitus dalykus, kurie gali pasirodyti ne visada aktualūs. Tad jeigu jau nusprendėte dantis tiesinti kapomis, tai labai svarbu žinoti ir tokią informaciją, kuri nurodytų, kaip tinkamai jas reikia prižiūrėti, kad nepakenktumėte nei joms, nei savo dantims.

Laikymas ir plovimas

Tam tikras valandas per parą kapos gali būti išimtos, tačiau reikia turėti tokį įpratimą, kad jos tuo laikotarpiu neturi būti numetamos bet kur, o jos turėtų būti laikomos atitinkamoje dėžutėje ir idealiausia būtų tai, kad kiekvieną kartą, kai jos išimamos būtų perplautos tekančiu vandeniu. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad jos pakankamai švarios ir toks plovimas nėra reikalingas, tačiau jų viduje taip pat gali atsirasti pačių įvairiausių bakterijų ar kitų nešvarumų, todėl geriausias variantas, kad jie būtų nuplaunami.

Kasdienis plovimas

Kaip mes kasdien prižiūrime savo dantis ir rytais bei vakarais juos valome, lygiai taip pat reikia elgtis ir su kapomis. Didesnius valymus reikėtų daryti kiekvieną vakarą, tai yra jas nuvalyti dantų šepetėlių ir geriausia būtų jeigu būtų naudojamas kitas, nei kad valotės dantis.

To daryti nerekomenduojama

Kuomet tiesinimas kapomis prasideda, jau nuo pat pradžių su jomis nerekomenduojama valgyti bet kokio maisto, nes taip galima jas pažeisti, o ir higiena tada nebus pati aukščiausia. Taip pat su kapomis nerekomenduojama rūkyti ar kramtyti gumos, nes tokie procesai irgi joms gali pakenkti.

Nepamirškite ir dantų priežiūros

Nors pačių kapų priežiūra yra pakankamai svarbi, kad visas gydymo procesas būtų kaip įmanoma sklandesnis, tačiau reikia nepamiršti ir to, kad reikia tinkamai prižiūrėti ir savo dantis. Tad tiek ryte, tiek vakare juos valykite, tačiau, kai yra uždedamos kapos, dantis reikia valyti kiekvieną kartą po valgio, nes kapos turi būti dedamos ant švarių dantų, nes kitaip kyla rizika, kad jie ges. Ypač didesnė priežiūra turi būti toms dalims, kur prieiti yra ne taip patogu ir paprasta, tada galima naudoti dantų siūlą ar kitas priemones, kurios skirtos užtikrinti tinkamą dantų higieną.