Ar oro kondicionieriai kenkia sveikatai?

Kiekvienas nori, jog namuose būtų galima jaustis komfortiškai. Būtent dėl to vis dažniau namuose matome įrengtus oro kondicionierius. Visgi nepaisant to, jog oro kondicionieriai gali suteikti galimybę mėgautis tinkančia oro temperatūra, kai kurie turi daug priekaištų šiai įrangai, nes mano, kad dėl jų gali tekti susidurti su sveikatos problemomis. Visgi oro kondicionieriai nekenkia sveikatai, kenkia neatidumas ir neatsargumas. Pasitaiko, kad žmonės nustato oro kondicionieriaus temperatūrą labai žemą ir mėgaujasi šaltu oru šiltą vasaros dieną, tuomet išeina į lauką, kur temperatūra gerokai aukštesnė, grįžta atgal į patalpas, tuomet vėl išeina ir taip pirmyn, atgal kas keletą minučių. To pasekmes, deja, gali būti labai liūdnos. Toks neatidumas gali sukelti sveikatos problemas, kadangi iš labai šaltos aplinkos iš karto einama į šiltą aplinką ir organizmas patiria šoką. Tad oro kondicionierius nepakenks sveikatai, nebent būsite neatidūs.

Kaip apsaugoti sveikatą?

Norint apsaugoti sveikatą ir išvengti nemalonumų, kurie gali kilti dėl neatsargaus elgesio šalia oro kondicionieriaus, labai svarbu suprasti, kaip reguliuoti oro temperatūrą. Jei žinote, kad greitu metu reikės eiti į lauką, nenustatykite labai žemą oro temperatūrą. Tai padės jums išvengti sveikatos problemų. Nepamirškite, kad pastebėjus pirmuosius peršalimo požymius, reikia taip pat sureguliuoti temperatūrą, kad neperšaltumėte dar labiau. Saugoti sveikatą labai svarbu, todėl elkitės atsargiai ir nepamirškite, kad oro kondicionieriai gali būti labai naudingi vasaros metu, tačiau ne tuomet, kai elgiamasi neatsakingai. Pasirūpinkite savo sveikata. Nereguliuokite temperatūros žemai, jei manote, kad tai gali sukelti peršalimo simptomus ir susargdinti.

Kaip pasirūpinti, kad vaikai nesusirgtų?

Pasirūpinti savo sveikata sudėtinga, tačiau užtikrinti, kad neperšaltų vaikai – dar sunkiau. Nenuostabu, kad neretai dėl oro kondicionieriaus tenka gydytis nuo peršalimo ne suaugusiems, bet ir vaikams, juk būtent jie nemoka būti atsargūs ir pasirūpinti savo sveikata. Jei matote, kad vaikai laksto iš namų į lauką kas kelias minutes, pakoreguokite oro kondicionieriaus nustatymus, kad namuose būtų vos keliais laipsniais šalčiau, nei lauke. Tokiu būdu vaikai neperšals. Pasirūpinkite savo ir vaikų sveikata.