Buhalterinė apskaita šiuolaikiškai

Buhalterinė apskaita šiuolaikiškai

Verslo pasaulyje egzistuoja keletas stereotipų, susijusių su buhalterinėmis paslaugomis ir konkrečiai su jas teikiančiais specialistais. Buhalteriai suprantami kaip asmenys, kuriems niekas kitas neįdomu, tik skaičiai, PVM, mokesčiai ir dar kartą skaičiai. Tai visiškai pasenęs įvaizdis, neatitinkantis tikrovės.

Buhalterinė apskaita – tai ypatinga paslauga verslui. Jos esmė ir viena iš pagrindinių funkcijų – „finansinių ir apskaitos procedūrų kalendoriaus sudarymas ir valdymas“. Buhalteriai sudaro specialų „kalendorių“ kiekvienai įmonei pagal jos veiklą. Pirmos mėnesio dienos – bankų išrašai, iki 15 dienos – SODROS mokesčiai, atlyginimai darbuotojams arba avansai, iki 25 dienos sumokamas PVM mokestis ir t.t. Yra gausybė VMI formų, kurias būtina pateikti iki tam tikros datos. Nepateikus laiku – galimi nemalonumai. Buhalterinė apskaita yra įvykių kalendorius, kuriuos buhalteriai įdėmiai seka. Buhalterinės paslaugas teikianti įmonė apsaugo nuo rizikos praleisti terminus dėl apskaitą tvarkančio asmens –  ligos, atostogų ar kitų nenumatytų aplinkybių. Buhalterinių paslaugų įmonės dirba taip, kad susirgus vienam apskaitą tvarkančiam asmeniui, kitas iš karto perima numatytus darbus pagal kalendorių.

Buhalteriai dirba nuotoliniu būdu

Buhalterinės apskaitos paslaugos 9 iš 10 atvejų gali būti teikiamos nuotoliniu būdu. Tai reiškia, kad visiškai nesvarbu, kur fiziškai yra įmonės buhalteris – buhalterinė apskaita gali būti tvarkoma iš namų ar net kelionės į užsienį metu. Dar prieš keletą metų tai buvo sunkiai įsivaizduojama, tačiau dabar tai labai normali praktika. Priežastis paprasta – VMI, SODRA ir kitos valstybinės institucijos sukūrė el. paslaugas, kuriomis galima pasinaudoti internetu prisijungus su el. parašo paskyra. Tokiu būdu buhalteriai pateikia visus dokumentus internetu. O ar tai daroma iš biure esančio kompiuterio, ar asmeninio nešiojamo kompiuterio, planšetės ar net telefono – visiškai nesvarbu.

Moderni buhalterinių paslaugų įmonė atrodo gana įdomiai – keli vyr. buhalteriai dirba biure. Ant jų pečių gula visa atsakomybė ir žinios, „know-how“. Jiems talkina iš namų dirbantys buhalteriai, apskaitininkai . Biure kaupiami popieriniai dokumentai, priimami klientų atstovai, bendraujama dėl bendradarbiavimo, tačiau visas kasdieninis darbas padaromas nuotoliniu būdu.

Nauda milžiniška – buhalterinės apskaitos paslaugos teikiamos įmonėms ir organizacijoms iš kitų miestų. Buhalterių veikla tampa globali, nebe lokali, kaip buvo seniau. Rekomenduojame įmonę UAB Justicija.

Kompleksinės paslaugos: buhalterija + teisininkų paslaugos

Šiuolaikinis verslas labai vertina paslaugų kompleksiškumą. Buhalterinė apskaita dažnai eina koja kojon su teisinėmis paslaugomis. Įmonėms nuolatos reikia pagalbos su skolų administravimu, darbo sutartimis, bendradarbiavimo sutartimis, viešųjų konkursų administracija, intelektinės nuosavybės apsauga, konfidencialumo ir saugumo užtikrinimu. Visa tai – teisininkų sritis, tačiau ji gana glaudžiai susijusi su finansais ir įmonės valdymu. Dėl to rimtos buhalterinės apskaitos kompanijos, pavyzdžiui, Justicija.eu, teikia ir teisines paslaugas ir buhalterinės apskaitos paslaugas. Taip patogiau ir efektyviau, be to galima sutaupyti, nes advokatų kontoros ir teisinių paslaugų įmonės dažnai taiko aukštesnio lygio kainodarą.

Pagrindiniai buhalterių darbo įrankiai – kompiuteriai

Taip, buhalteriai moka dirbti su šūsnimis popierių. Bet dar geriau jiems sekasi dirbti su Wordu ir Exceliu,  kitomis „debesies“ programomis, dirbančiomis su įmonės finansais ir resursais. Verslo valdymo programos yra pagrindinis buhalterio darbo įnagis, nors neatsisakoma ir paprasto segtuvo su įmautėmis dokumentams, kalkuliatoriaus ir tušinuko.

Iš esmės buhalteriai – labai šiuolaikiški ir išsilavinę žmonės, pasižymintys ypatinga kantrybe, nuoseklumu, kruopštumu ir diskretiškumu. Patys geriausi darbuotojai pasaulyje, pritampantys bet kokiame kolektyve.

Plačiau apie buhalterinę apskaitą skaitykite https://justicija.eu/buhalterine-apskaita-buhalterines-paslaugos/ puslapyje