KOKIOS YRA ŽINOMOS TAPETŲ RŪŠYS?

Tapetai labai pagyvina kambario aplinką, pakeičia patalpos erdvės nuotaiką. Dažniausiai tapetais yra klijuojamos sienos, tačiau pasitaiko drąsių sprendimų, kai jais imama klijuoti ir lubas. Pagrindinės tapetų rūšys yra šios – popieriniai, viniliniai, stiklo pluošto, natūralūs gamtinių medžiagų ir flizelininiai tapetai.

Kuo praktiški popieriniai tapetai?

Šios rūšies tapetai būna dvejopi – vieno ir dviejų sluoksnių. Dauguma šių tapetų yra lygaus paviršiaus, tačiau gaminami ir reljefiniai. Popieriniai tapetai tinka visiems kambariams, tame tarpe ir vaikų kambariui. Pastarojoje patalpoje jie pageidautini dėl savo ekologiškumo ir palankumo sveikatai. Jų geriau neklijuoti virtuvėje ir vonios kambaryje, nes tada jie greitai atsiklijuoja dėl ryškių temperatūros svyravimų ir drėgmės. Pagrindinis jų privalumas – pigumas, pralaidumas orui, ko dėka leidžiama sienoms laisvai „kvėpuoti“.

Kas yra žinoma apie vinilinius ir stiklo pluošto tapetus?

Viniliniai tapetai yra šilkografiniai, reljefiniai ir lygaus paviršiaus. Dėl savo puošnios išvaizdos kambariams suteikia įspūdingą interjerą. Jie klijuojami prieškambaryje, vonios kambaryje ir virtuvėje, nes ilgai neblunka, tuo pačiu dėl dėkingos išvaizdos sėkmingai paslepia išorinius sienų trūkumus. Stiklo pluošto tapetų gamyboje naudojami ploni stiklo siūleliai. Jie yra ilgaamžiai, nebijo dulkių, vandens, ugnies ir pelėsinio grybelio.

Kuo yra ypatingi natūralūs tapetai?

Šie tapetai yra pagaminti iš natūralių medžiagų. Jie labiau tinka kaip dekoro akcentas, todėl geriau jais išklijuoti kurią nors vieną sieną ar tik jos dalį. Natūralūs tapetai puikiai dera prie natūralios medienos baldų, akmens apdailos detalių ir kambarinių gėlių. Juos dažnai naudoja miegamajame, kur miego metu reikalinga kuo natūralesnės prigimties aplinka. Šios rūšies tapetai nesukelia alerginių reakcijų, patalpoje išsaugo šilumą ir garantuoja puikią garso izoliaciją.

Ką galima pasakyti apie flizelininius tapetus?

Flizelininiai tapetai yra gaminami iš popieriaus, kuris papildomas audinio pluošto priedais. Jie laikomi pačiais meniškiausiais tapetais, kuriuos derinant su esamomis interjero detalėmis galima pasiekti labai puikių rezultatų. Šie tapetai yra labai tankūs, todėl juos įmanoma klijuoti ant bet kokio sienos paviršiaus, nesvarbu, ar tai būtų medis, ar gipso kartonas, tinkas ar plastikas. Šios rūšies tapetai yra labai tvirti, todėl ilgaamžiai. Jie sudrėkę nebrinksta, praleidžia orą, todėl „nedusina“ sienų.