Polikarbonato plokštės įvairiems jūsų projektams

Ar žinojote, kad polikarbonato plokštė – viena dažniausiai pasirenkamų medžiagų įvairioms buitinėms ir pramoninėms konstrukcijoms gaminti? Jei ne, kviečiame susipažinti šiek tiek plačiau ir sužinoti, kur gali būti pritaikoma polikarbonato plokštė.

Kas yra polikarbonato plokštės?

Polikarbonatas – tai skaidrus plastikas, pasižymintis vienu didžiausiu atsparumu smūgiams iš visų medžiagų.

Polikarbonato plokštė – tai keli polikarbonato sluoksniai, suformuoti į vieną lakštą. Sluoksniai sujungti kanalais, dėl to plokštės vidus turi tuščiavidurę struktūra. Kanaluose yra įduba, kuri leidžia laisvai tekėti orui. Polikarbonato plokštės idealiai tinka šiltnamių, pavėsinių, pertvarų ir stoglangių gamybai. Svarbiausia tai, kad kiekviena polikarbonato plokštė labai efektyviai praleidžia šviesą, bet apsaugo nuo žalingų UV spindulių.

Renkantis tinkamiausias polikarbonato plokštes, svarbiausia gerai įvertinti savo projekto tipą, vietą ir finansinį biudžetą. Norėdami įsigyti šias plokštes ar daugiau sužinoti apie polikarbonatą, rekomenduojama skaityti plačiau: https://e-heliopolis.lt/.

Populiariausi polikarbonato plokščių panaudojimo būdai:

·         šiltnamių gamybai. Plokštės atsparios smūgiams, dūžimui, bet yra labai lengvos ir patvarios, todėl tai pats geriausias pasirinkimas šiltnamiams. Plokštės išlieka nepažeistos net ir esant atšiaurioms klimato sąlygoms, jos nesutrūkinėja dėl slėgio. Augalams ar daržovėms itin svarbu gauti natūralios šviesos, o polikarbonato plokščių šviesos pralaidumas yra net 80 procentų;

·         stogo dengimui. Polikarbonato plokštės puikiai tinka stogo dangoms. Jas lengva valyti ir prižiūrėti. Užtikrinamas atsparumas smūgiams, galimas didesnio sniego kiekio atlaikymas. Suteikiama gera izoliacija, todėl padeda sumažinti energijos sąnaudas;

·         stoglangių įrengimui. Polikarbonato plokštės puikiai praleidžia dienos šviesą ir tuo pačiu padeda neprarasti energijos vartojimo efektyvumo. Dėl atsparumo smūgiams, tokie stoglangiai itin saugūs, todėl tai puikus pasirinkimas individualiuose namuose;

·         pertvarų įrengimui. Labai dažnai polikarbonato plokštės naudojamos gaminant baseino aptvarus, gyvūnų laikymo vietas ar kitus apsauginius barjerus. Tai idealus pasirinkimas lauke, nes plokštės atsparios įvairioms klimato sąlygoms ir smūgiams.

Ar polikarbonato plokštėms reikalinga kokia nors priežiūra?

Net ir pati patvariausia medžiaga laikui bėgant gali susilpnėti, jeigu tik nebus tinkamai prižiūrima. Polikarbonatą rekomenduojama kartas nuo karto nuplauti drungnu ir švariu vandeniu. Paviršius galima pavalyti švelniu muilu ir minkšta kempine. Nenaudokite jokių abrazyvinių ir stiprių šarminių valiklių.