Tatuiruočių šalinimas lazeriu

Tatuiruotės ant žmogaus kūno atsirado, kaip mokslininkai tvirtina, labai ankstyvaisiai laikais, kuomet gamtoje rastais dažų pigmentais pirmykščiai žmonės sugebėjo adatos pagalbą juos įvestį į poodinį sluoksnį. Bėgant laikui ir pasiekus modernius laikus tatuiruotės ne tik, kad išplito, bet ir padidėjo meninės galimybės, atsirado įvairių spalvų pigmentų, kuriais susižavėjo plačioji visuomenės dalis. Šiuo metu manoma, kad beveik trečdalis vakarų populiacijos turi bent po vieną tatuiruotę ant savo kūno. Meno kūrinių ant kūno odos būna pačių įvairiausių, vieni ieško prasmės, kiti estetikos, ženklų ir simbolių, tačiau kai kalbame apie tokią didelę dalį populiacijos, paminėkime, kad neretas gyvenimo eigoje susimąsto ar vertėjo darytis tatuiruotę. Laikai keičiasi, žmogus sensta, aplinkos normos ar draugai keičiasi ir žmonės vis dažniau ieško kaip pašalinti ar panaikinti turimą tatuiruotę.

Ar galima pašalinti visas tatuiruotes?

Tatuiruočių būna labai įvairių, joms atlikti galėjo būti panaudoti skirtingi pigmentai, jų kiekis ir amžius, o tai sąlygoja galimybes paveikti po oda esančius dažų pigmentus ir taip juos šalinti iš organizmo. Nors šiuo metu rinkoje yra keletas būdų kaip siūloma naikinti tatuiruotes ar permanentinį makiažą, tačiau pats populiariausias, efektyviausia ir greičiausias būdas yra tatuiruočių šalinimas lazeriu. Tai procedūra, kurios metu naudojamas q-switch tipo įrenginys su lazeriu galinčiu naikinti skirtingas spalvas. Tam lazeris turi skirtingų optinių spalvų lęšius. Lazerio spindulio trukmė yra labai greita ir trunka vos kelias nano sekundes per kurias nespėja įkaitis pigmento molekulė ir taip paveikti aplinkinio odos audinio, tad ši procedūra yra gana saugi ir nepalieka randų ar kitų žymių po apsilankymo pas lazerinės technikos specialistą.

Ar tatuiruočių šalinimas lazeriu skausmingas?

Pacientai po procedūros dažniausiai šį jausmą apibūdina ne kaip skausmą, o kaip pakenčiamą dilgčiojimą, kuris visgi sukelia minimalų diskomfortą. Tačiau panaikinti tatuiruotes atvyksta žmonės, kurie buvo pasiryžę dėl savo svajonės iškęsti adatų dilgčiojimą, tad nevertėtų per daug jaudintis dėl to.

Tatuiruočių ir permanento šalinimo kaina?

Permanentinio makiažo ar kūno tatuiruotės šalinimo/naikinimo kaina dažniausiai nurodomą už vieną procedūrą, kuri gali kisti nuo dydžio. Kuo didesnė ar daugiau spalvų turinti tatuiruotė, tuo ilgiau ją užtrunks naikinti ir tai bus didesnė kaina. Lazerinės estetikos studijos, pvz LAVI estetika, nurodo galimus 3-5 vizitus iki pilno permanentinio makiažo pašalinimas, o tatuiruotėms gali prireikti ir 4-6 apsilankymų pas specialistus.