5 įdomūs faktai apie kaljaną, kuriuos turėtumėte žinoti

Ar žinote, kas tai yra kaljanai? Kaljanai yra populiari rūkymo pramoga daugelyje kultūrų. Laikui bėgant ji išpopuliarėjo visame pasaulyje, ir žinoma neaplenkė ir mūsų Lietuvių. . Pateikiame penkis įdomius faktus apie kaljaną, kuriuos turėtumėte žinoti apie šią tradiciją.

  • Kaljano istorija – Kaljano kilmė siekia XVI a. Indijoje ir manoma, kad jis buvo perduodamas iš kartos į kartą. Vėliau jį perėmė Osmanų imperija ir jis paplito Šiaurės Afrikoje bei Artimuosiuose Rytuose, kur iki šiol yra populiari pramoga.
  • Kaip tai veikia – kaljaną sudaro vandens kamera, metalinis korpusas, taurelė, tabakas, žarna ir kandiklis. Uždegtas tabakas taurelėje įkaista ir gamina dūmus, kurie filtruojami per vandens kamerą ir įkvepiami per žarnelę. Šis procesas atvėsina dūmus ir palengvina plaučių darbą, palyginti su cigarečių ar cigarų rūkymu.
  • Nors rūkymas iš kaljano gali atrodyti saugesnis už kitus rūkymo būdus dėl dūmų atvėsinimo poveikio, vis dėlto yra rizika, susijusi su nikotinu ir kitomis kenksmingomis cheminėmis medžiagomis, tokiomis kaip dervos ir anglies monoksidas, kurių galima rasti cigarečių dūmuose.
  • Aromatų įvairovė – be tradicinių tabako skonių, pavyzdžiui, mėtų, vyšnių ar kavos skonio, vis labiau populiarėja dviejų ar daugiau skonių turintys tabakai. Šie aromatizuoti tabako gaminiai gaminami su citrina arba medumi, kurie suteikia jiems saldų skonį ir kvapą, kuris daugeliui žmonių patinka rūkant iš kaljano pypkės.
  • Įvairūs stiliai – yra daug įvairių kaljanų stilių: nuo mažų, skirtų asmeniniam naudojimui namuose, iki didelių puošnių, naudojamų restoranuose ir kavinėse, kai rengiami socialiniai susibūrimai ar vakarėliai. Norime pabrėžti, yra keletas skirtingų žarnų tipų, kurie gali padaryti jūsų patirtį malonesnę, atsižvelgiant į jūsų pageidavimus, pavyzdžiui, ar norite ilgos lanksčios žarnos, ar žarnos su reguliuojamu kandikliu, kad draugams būtų lengviau dalytis.

Planuojantiems išbandyti – galite rinktis ir kaljano nuomą

Kaljanas gyvuoja jau šimtmečius, tačiau kasdien tobulėja, diegdamas naujas technologijas ir naujoves, todėl jis yra malonus užsiėmimas įvairaus amžiaus žmonėms. Apie šią tradicinę pramogą galima sužinoti daugybę dalykų – nuo jos istorijos iki šiuolaikinio pritaikymo, todėl jei dar nesate jos išbandę, dabar gali būti tinkamas metas pradėti. Ir tam nebūtina turėti daug pinigų – galite rinktis kaljano nuomą arba apsilankyti kaljanų bare – kurie tampa vis labiau populiarūs.