KODĖL ATSIRANDA KARPOS IR KAIP EFEKTINGIAU JAS GYDYTI?

https://unsplash.com/photos/persons-hand-on-white-textile-SyCC0GQi5S4

Karpos yra labai įkyrus odos negalavimas, kuris verčia nepatogiai jaustis. Jeigu jos auga matomose vietose, tada kyla ir estetinės problemos dėl išvaizdos. Ypač nuo to kenčia karpų užkluptos moterys. O jeigu karpa iškilo po padu, tada ir vaikščiojimas tampa rimtu išmėginimu.

Dėl kokių priežasčių atsiranda karpos?

Karpos yra virusinis odos susirgimas, kurią sukelia žmogaus papilomos virusas (ŽPV) Jos gali atsirasti, jei stokojama higienos, persirgus kai kuriomis ligomis, nusilpus imuninei sistemai.

Beje karpomis galima užsikrėsti nuo žmogaus, kuris jų turi, užkrečiamos karpos plinta per pažeistą, sausą odą.  Taip pat gali plisti lytiniu būdu. Įtakos turi ir kraujotakos sutrikimas bei padidėjęs prakaitavimas.

Kokios yra pagrindinės karpų rūšys?

Yra žinomos šios karpų rūšys – paprastosios, siūlinės, padų, plokščiosios ir genitalinės. Siūlinės karpos dažniausiai yra aptinkamos  akių vokų odoje, pažastų zonoje, kaklo srityje, po krūtimis, kirkšnių odoje. Šios karpos panašios į mažus nelygaus paviršiaus spenelius. Jos būna kelių milimetrų ilgio bei plonos. O paprastos karpos dažniausiai pastebimos pirštų, delnų, kelių zonose. Dažniausiai jos nebūna skausmingos.

Padų karpos dažniausiai atsiranda labiausiai apkrovą turinčiose vietose, tai yra pirštų pagalvėlėse, bei kulno srityje. Jos būna suragėjusiu paviršiumi, plokščios, jose matomi juodi taškeliai. Jos dažniausiai būna skausmingos ypač vaikštant. Šias karpas sunkiau yra išnaikinti.

Plokščiosios karpos dažniausiai atsiranda  vaikams ir paaugliams veido zonoje, dilbių srityje. Jų taip pat galime aptikti kelių odoje. Jų spalva būna rausva, ruda, o kartais ir su gelsvu atspalviu. Jos būna ovalios, apvalios. O genitalinės karpos aptinkamos išoriniuose lytiniuose organuose, tarpvietėje, sėdmenų srityje, bei aplink išangę. Jų forma primena smeigtuko galvutę, spalva rausva.

Koks veiksmingiausias karpų gydymo būdas?Yra įvairių karpų gydymo metodų, bet vienas populiariausių ir veiksmingiausių būdų yra lazerinis gydymas. Šis gydymas nereikalauja tokio ilgo gydymo, kaip su medikamentais. Šalinti karpas šiuo būdu galima nuo bet kurių  vietų, įskaitant ir lytiniuose organuose esančias karpas. Apie tai, kaip ir kur vyksta karpų šalinimas lazeriu, išsamesnę informaciją rasite interneto svetainėje: lazeriniscentras.lt/paslaugos/karpos/karpu-salinimas/.