Maistas ,kuriuo geriau nesidalinti su šunimis

Surinkau įžvalgas, kaip šie maisto produktai gali tikt ar netiktii jūsų šuns mitybai. Nesvarbu, ar norite apdovanoti už gerą elgesį, ar tiesiog pasiūlyti sveiką užkandį, sužinosite, kas netinka, o kas ne. Sužinokite, kaip saugiai dalintis užkandžiais su savo keturkoju draugu.

Maisto produktai, kurių nereikėtų duoti savo šuniui

Nors vilioja dalytis stalo likučiais su savo kailiniu draugu, gerai žinau, kad ne visas žmogaus maistas yra saugus šunims. Toksiški maisto produktai gali rimtai pakenkti, todėl budriai stebiu, kad tam tikri produktai būtų nepasiekiami.

Šokoladas yra gerai žinomas dalykas, kurio šunims negalima valgyti. Jame yra teobromino, kurio šunys negali veiksmingai metabolizuoti. Net ir nedidelis kiekis gali sukelti sveikatos problemų, pavyzdžiui, vėmimą, viduriavimą ir sunkesnes būkles, pavyzdžiui, širdies sutrikimus.

Pateikiame sąrašą kitų įprastų maisto produktų, kurių visada saugau nuo savo šuns:

  • Vynuogės ir razinos: gali sukelti inkstų nepakankamumą šunims.
  • Svogūnai ir česnakai: Visi jie gali sunaikinti šuns raudonuosius kraujo kūnelius ir sukelti anemiją.
  • Ksilitolis: Šis saldiklis, dažnai randamas produktuose be cukraus, gali paskatinti greitą insulino išsiskyrimą šunims ir sukelti kepenų nepakankamumą.
  • Alkoholis: net ir nedideli jo kiekiai gali būti toksiški, paveikti centrinę nervų sistemą.

Be to, gėrimai su kofeinu ir makadamijos riešutai yra pavojingi ir gali turėti rimtą šalutinį poveikį šuns sveikatai. Visada patikrinu bet kokio žmonėms skirto maisto sudedamųjų dalių sąrašą, prieš pradėdamas svarstyti jį kaip skanėstą savo augintiniui. Net jei maisto produkto šiame sąraše nėra, jei kyla abejonių, nesiūlau jo savo šuniui arba pirmiausia pasitariu su veterinarijos gydytoju, kad įsitikinčiau, jog jis saugus.

Labai svarbu savo šunį šerti tinkamu maistu, todėl pirmenybę teikiu gyvūnams skirtiems skanėstams ir subalansuotai mitybai, o ne bendriems užkandžiams. Tai yra atsakingo augintinio šeimininko dalis ir užtikrina, kad mano šuo išliktų laimingas ir sveikas.

1. Ar galiu dalytis visu žmogaus maistu su savo šunimi?

Ne, ne visas žmogaus maistas yra saugus šunims. Yra tam tikrų maisto produktų, kurie jiems gali būti toksiški ir kurių reikėtų vengti.

2. Kodėl šokoladas kenkia šunims?

Šokolade yra teobromino, kurio šunys negali veiksmingai metabolizuoti. Net ir nedidelis jo kiekis gali sukelti sveikatos sutrikimų, pavyzdžiui, vėmimą, viduriavimą ir sunkesnes ligas, pavyzdžiui, širdies sutrikimus.

3. Kokių kitų įprastų maisto produktų turėčiau saugoti nuo savo šuns?

Reikėtų vengti vynuogių ir razinų (gali sukelti inkstų nepakankamumą), svogūnų ir česnakų (gali sunaikinti raudonuosius kraujo kūnelius ir sukelti mažakraujystę), ksilitolio (jo yra produktuose be cukraus, gali sukelti greitą insulino išsiskyrimą ir kepenų nepakankamumą) ir alkoholio (net nedideli kiekiai gali būti toksiški).

4. Ar yra kitų pavojingų maisto produktų šunims?

Taip, kofeino turintys gėrimai ir makadamijos riešutai gali turėti rimtą šalutinį poveikį šuns sveikatai. Visada patikrinkite bet kokio žmonėms skirto maisto sudedamųjų dalių sąrašą, prieš pradėdami juo vaišinti savo augintinį.

5. Ar galiu kada nors savo šuniui kaip skanėstą pasiūlyti žmogiško maisto?

Nors kai kurie žmonių maisto produktai gali būti saugūs skanėstai šunims, labai svarbu teikti pirmenybę gyvūnams skirtiems skanėstams ir palaikyti subalansuotą mitybą, kad užtikrintumėte bendrą šuns sveikatą. Pasikonsultuokite su veterinarijos gydytoju, jei nesate tikri dėl konkretaus maisto produkto saugumo jūsų šuniui.

Užsukite į https://rigrisavet.lt/parduotuve/ ir išsirinkti tinkamiausius produktus savo keturkojui draugui!